logo mistr sýrařlogo niva

logo mistr sýrařlogo niva

přechodsýr

O myškách

přechod

Představujeme Vám jihočeské myšáky, hlavní hrdiny našich „sýrových“ reklam.

Ať už mezi vaše největší oblíbence patří vykutálený Hubert, šarmantní slečna Julie s jiskrou v oku, roztomilá Lilianka, starostlivá babička Růžena či kterýkoli jiný myšák, věříme, že i díky těmto roztomilým chlupáčům dobře víte, že nenajdete ve světě sýry jako v Madetě.

01

Hubert

Myšák Hubert je milovník myšky Julie a aromatických sýrů, především sýra Klášterního a Romaduru. Svým šarmem, elegancí a neodolatelným kukučem oslní kdejakou slečnu, nejen tu myší.

Hubert
02

Julie

Šarmantní myší slečna s jiskrou v oku, která nedá dopustit na Jihočeský syreček. Díky jeho nízkému obsahu tuku si jej může vychutnávat velmi často a udrží si tak svou ladnou figuru.

Julie
03

Gertruda

„Šílená“ vůně Romaduru Gertrudu trochu potrápila, ale když voňavý sýr ochutnala, zjistila, že chuť je nad zlato a opravdu platí, že nenajdete ve světě sýry jako v Madetě.

Gertruda
04

Jacqueline

Mlsný jazýček myšky Jacqueline nepotěší jen tak ledajaký sýr. Ale naše jihočeské poklady ji nadchly natolik, že na Romadur či Jihočeský syreček již nedá dopustit.

Jacqueline
05

Lillianka

Roztomilá dcerka Matouše a Isabelly, která podědila krásu po mamince a moudrost po tatínkovi. Mezi její nejoblíbenější sýry patří plátkový sýr Lipánek, který je měkoučký a má příjemně máslové aroma.

Lillianka
06

Brigitte

Francouzská elegánka Brigitte se po myší svatbě v jižních Čechách zamilovala nejen do Madelandu, sýru holandského typu, ale také do Jihočeské nivy. Není to fór, chutná lépe než Roguefort.

Brigitte
07

Václav

Stále pospávající kněz Václav, který by se svou povahou spíše hodil do politiky, má mlsný jazýček a mezi jeho nejoblíbenější sýry patří Jihočeská Zlatá niva či vyzrálý Caesar Bleu.

Václav
08

Růžena

Starostlivá babička malé Lillianky ví, co je dobré. Jihočeská niva je pro ni nepostradatelným pomocníkem při vaření, a to jak v teplé, tak studené kuchyni.

Růžena
09

Pepa

Moudrý a vykutálený dědeček Pepa ví, jaký sýr se nejlépe snoubí s červenými i bílými víny, je to totiž gurmet.

Pepa
10

Fernando

Mamma mia, italský elegán Fernando se v jižních Čechách zamiloval do Jihočeské nivy, která jej uchvátila stejně jako italská Gorgonzola, a není divu. I on už dobře ví, že Jihočeská niva má výraznou, pikantní chuť a neodolatelně krémovou konzistenci.

Fernando
11

Isabelle

Šarmantní francouzská dáma, kterou oslnilo nejen Matoušovo dobré srdce, ale také naše poctivé jihočeské sýry. Jak sama říká: „Jihošeský, ten mám nejradši!“

Isabelle
12

Matouš

Moudrý jihočeský myšák, který ví, co je poctivé a dobré. I francouzskou slečnu Isabelle dokázal přesvědčit, že „Nenajdete ve světě sýry jako v Madetě“.

Matouš
sýr

Kam dál?

přechod

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtubelogo Tiktok